„Oldies Ride 2020“ – doplňková soutěž pro jezdce 19+


Kvalifikační podmínky pro jezdce:

 • účastnit se mohou jezdci registrovaní v systému čjf (členství u čjf nebo jezdecká licence)
 • účastnit se mohou jezdci rokem narození do 2001 (rozhodující je kalendářní rok, konkrétní den či měsíc nehraje roli),
 • účastnit se mohou jezdci, splňující obě výše uvedené podmínky, a to reprezentující subjekt sídlící v jakémkoliv kraji – bez omezení

 

Pravidla seriálu:

 • Tento seriál se pojede jako doplňková soutěž Peta Cupu 2020, přičemž poslední kolo bude zároveň kolem finálovým a to jak pro účastníky Peta Cupu 2020, tak i pro účastníky Oldies ride 2020. V kvalifikačních kolech Peta Cupu 2020 budou i jezdci 19+ sbírat “dobré body”. Jejich konečný výsledek tak bude součtem bodů ze všech kol. Ve finálovém kole se navíc bude soutěžit o dvojnásobný počet bodů, oproti kolům předchozím.
 • Do výsledků se budou NOVĚ započítávat body získané v soutěžích stupně “50”, „60“, „70“, „80“ a pouze ve finálovém kole i v soutěži stupně “90” cm. Bodové hodnocení jednotlivých soutěží naleznete uvedené v rubrice „Kvalifikační kola“.
 • Celkové vyhlášení výsledků bude probíhat po vyhlášení všech kategoriích v rámci Peta Cupu 2020. V případě účasti vyšší než 50 jezdců, bude i celkové vyhodnocení rozděleno na dvě kategorie. Kategorie („Beginner“ – hobby jezdci a „Golden“ – jezdci s platnou jezdeckou všeobecnou licencí).
 • Pokud bude jezdec startovat s více koňmi v jedné soutěži, bude mu vždy započítán pouze jeden nejlepší výsledek. V jednom závodním dni budou jezdci započteny tedy max. 2 nejlepší výsledky. Výsledek, který se nebude započítávat, bude vyškrtnut bez náhrady

  Přehled a bližší informace pro kvalifikační kola Oldies ride 2020

   

  Tato kvalifikační kola proběhnou dle propozic vypsaných pořádajícím areálem. Řídí se tedy propozicemi uvedenými v systému JIS (ČJF).
  Každý účastník zvolí dle svých možností vhodný stupeň obtížnosti. OPROTI LOŇSKÉMU ROČNÍKU nebude již omezení stupně parkuru. NOVĚ dekorování proběhne v rámci celého startovního pole v soutěžích vypsaných pořádajícím areálem. Což znamená, že již nebude omezené věkem a usnadní tak pořadatelům selekci výsledků. Dekorování se tedy bude řídit propozicemi uvedenými v systému JIS (ČJF) u jednotlivých hobby závodů. O floty a ceny však nepřijdete. Otevře se tímto jen možnost získat dvojnásobné množství cen a flotů za jedno a to samé umístění v jedné soutěži.

   

   

  1. kvalifikační kolo

  16.5.2020 Bělá pod Bezdězem – JK Vacek, Páterov

  Propozice naleznete zde
  (otevře se kalendář JIS v novém okně prohlížeče)

   

   

  2. kvalifikační kolo

  7.6.2020 Mělník

  Propozice naleznete zde
  (otevře se kalendář JIS v novém okně prohlížeče)

   

  3. kvalifikační kolo

  26.7.2020 Stará Boleslav

  Propozice naleznete zde
  (otevře se kalendář JIS v novém okně prohlížeče)

  4. finálové kolo + vyhlášení celkových výsledků

  22.8.2020 Jičín – Sedličky 74, JEZDECKÉ CENTRUM JIČÍN

  Propozice naleznete po schválení a zařazení akce čjf zde
  (otevře se kalendář JIS v novém okně prohlížeče)

   

   

  Finálové kolo – DOPLŇKOVÉ INFORMACE

 • V tomto kole bude počet „dobrých bodů“, které bude možné v rámci 4. kola získat, zdvojnásoben!
  Bude tedy zde vysoká šance pro jezdce, kteří se doposud neúčastnili předešlých kol nebo se jim dosud příliš nedařilo, zaútočit na nejvyšší příčky či naopak potvrdit své průběžné pořadí v celkových výsledcích.
 • Celkové výsledky budou součtem získaných bodů za všechna 4 kola seriálu, čili 3 kola předchozí + 1 závěrečné kolo za dvojnásobek.
 • Po skončení všech dekorováních v rámci Peta Cupu 2020 proběhne i samostatné dekorování v rámci Oldies Ride 2020.
 • DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Vítězem či dalšími umístěnými v rámci celého seriálu se mohou stát pouze ti jezdci, kteří se osobně dostaví na finálové kolo do Jičína. Pakliže jezdec na dekorované pozici nebude přítomen, nahradí tuto pozici po něm následující jezdec celkového pořadí. Chápeme možnou neúčast v soutěžích ze zdravotních důvodů, ať už se týká jezdce či koně, a proto dáváme možnost vedoucím jezdcům, aby se prezentovali na věži rozhodčích v den závodů – alespoň jako „diváci“, že osobně přítomni jsou, i když bez koňských parťáků.
  V takovém případě dekorováni budou.

  Na ceny a floty nevzniká právní nárok, pořadatel seriálu si vyhrazuje právo změny.

  Počet dekorovaných účastníků finále bude min 25% ze všech startujících. Pro prvních 6 umístěných jezdců celkového vyhodnocení budou připraveny hodnotné věcné ceny a floty. Počet dekorovaných účastníků koňmo, bude max 6. Další umístění budou, v rámci bezpečnosti, dekorováni pod věží bez koně.

  Čestné kolečko si v případě zájmu mohou odběhnout všichni dekorovaní, i ti bez koně 🙂

  Prosíme účastníky finálového kola (a následného dekorování), nechť si připraví s sebou náhradní oblečení 🙂
  Těšíme se na Vás!

Napsat komentář