Ohlédnutí za finálovým kolem Peta Cup 2023

Pátý ročník Peta Cupu 2023 je také již akcí minulosti.

Kat. II – Jezdci 13-16 let na pony zleva: Lucie Jadrná, Nelly Kořínková, Radek Fadrhonc

S obrovskou vděčností mohu závěrem shrnout, že i letošní ročník jste nám dokázali, že to s Peta Cupem myslíte vážně a účast na finále byla naprosto úžasná. Moc děkujeme všem jezdcům, kteří si přijeli zazávodit do otevřených soutěží, bez splněné kvalifikace na finálové vyhodnocení. Jen díky vám všem tento projekt běží již 5. sezónu a každý svou troškou přispívá do mlýna, který pak jako soukolí šlape a plní svůj účel.

I letošní rok vyhnuli vážnějším pádům a úrazům.
Pomalu doznívající léto nám ukázalo, že ještě nevydalo poslední slovo a teploty byly téměř „koupací“. Proto ještě jednou velké DÍKY všem jakkoliv zúčastněným!

Všem, kteří ráno telefonicky (nebo vzkazem po stájových kolezích) omluvili svou absenci děkujeme.
Tyto informace pomáhají nejen nám, na věži rozhodčích, ale i ostatním jezdcům, abychom mohli přesněji vyhodnotit přibližnou časovou průpravu.

V rámci doprovodného programu, kterým byla Ukázka jezdeckých dovedností, se nám předvedlo celkem 27 jezdců.
Celoroční příprava byla jasně znát a předvedené výkony byly vskutku obrovským posunem, oproti prvnímu soboteckému kolu, kde po zimě ještě některým chyběla forma. Všechna čest, klobouček a hodně štěstí i do dalších roků.

Následovaly rámcové soutěže, na úrovních 50-90 cm, ve kterých jsme zaznamenali celkem 98 startů.

Hlavní program odstartovala Cena společnosti CZ ARTS – Čáslav, ve které byla účast nejvyšší.

Tato soutěž byla stanovena jako dvoufázové skákání na výškách 50/60 cm.
Patronka Romana věnovala do této soutěž krásné trofeje a tematické hrnečky, pro prvních 5 umístěných jezdců. Moc děkujeme

Romana Nagyová je velice šikovnou a uznávanou výrobkyní a mezinárodní distributorkou trofejí, obrazů, dárkových i reklamních předmětů.
Rozhodně doporučuji shlédnout její tvorbu – odkaz výše.

V této soutěži se nejlépe dařilo Natálii Štěpánové (11) s Labaquanem, kteří předvedli bezchybnou a velmi svižnou jízdu, v čase 35,50s.
Druhé místo obsadil jediný muž ve startovním poli, tím byl Radek Fadrhons (13) s Dorotkou 5 (rovněž bezchybný výsledek, v čase 36,82s), třetí příčku pro sebe vybojovali Lucie Jadrná (13) a DOLLOM IWANT YOU (bezchybnou jízdou a v čase 37,92). Čtvrté místo obsadila Zuzana Radovnická (13) a Morlyn Antur Glow (bezchybná jízda s časem 38,64s). Pátou příčku brala Lenka Šafránková (18) s Marah Sally (rovněž bez penalizace, s časem 54,04s).

Cena firmy Úprava koňského chrupu – Kateřina Mezerová
Patronátu této soutěže, stejně jako v loňském ročníku, se ujala úžasná Kateřina Mezerová (FB: Úprava koňského chrupu – Kateřina Mezerová).
Která věnovala do této soutěže 3 poukazy na ošetření chrupu vašich miláčků.

Tuto soutěž ovládla Lucie Jadrná (13) s DOLLOM IWANT YOU, svým bezchybným výsledkem (v čase 34,02s), které tímto jménem Katky gratulujeme.
Druhé místo, a s ním i 75% slevu na ošetření, získala Tereza Melšová (14) s Lightningem D (v čase 34,31s). Třetí místo a 50% slevu na ošetření vybojovala Veronika Nešněrová (17) s Lametou, v čase 37,88s. Čtvrtou příčku brala Michaela Farská (21) s Naomi (a časem 37,91s), páté místo pak připadlo opět Lence Šafránkové (18) s Marah Sally.

Cena společnosti Kamír&Co.

Vítězkou soutěže do 80cm, na limitovaný čas, se stala Veronika Bubeníková (15) s Mischelem Medwynem, která se nejvíce přiblížila limitovanému času (na 69 vteřin) svým bezchybným výkonem, v čase 68,80s, s odchylkou -0,20) a právem se stali vítězi. Druhé místo, s odchylkou +0,52s, v čase 69,52s, braly Kateřina Veselá (21) s Melody. Třetí příčka patřila Elišce Brixí (16) s Drakonou (rovněž bezchybná jízda, s odchylkou -4,0s), za nimi následovala na páté příčce Kateřina Rajdlová s Chilli Girl-M (odchylka -4,6s). A páté místo brali Kamila Lašáková s Ikarusem (odchylka -4,78s).

Vítězkou Ceny společnosti VVS – Premin se stala Nelly Kořínková (13) s Clarinem, která se stala i vítězkou v kategorii II (Jezdci na pony 13-16 let) a současně i kategorie III (Jezdci 11-14 let, na velkých koních). GRATULUJEME!

Vítězka Ceny společnosti Premin – Nelly Kořínková (13)

Díky jejich výkonu (0tr.b., v čase 70,36s) zajistila pro svého koňského partnera odpocovací deku s logem sponzora a zásobu krmných doplňků, pro lepší kondici a výživu svého svěřence. Druhé místo, současně s podsedlovou dečkou (v barvách sponzora)  a krmnými doplňky vybojovala druhá a současně poslední bezchybná dvojice. Tou se stali Růžena Kostrabová s Toy De Grande, v čase 70,96s.
Třetí místo, společně s výživovými doplňky s věcnými cenami s logem sponzora obsadila dvojice Kateřina Rajdlová se svou Chilli Girl-M, které byly s časem 74,73 zatíženy již 1 trestným bodem za překročení stanoveného času. Čtvrté místo, s časem 75,73s a tedy 2 trestnými body, si zajistily Kateřina Veselá s Melody. Poslední dotovanou pátou příčkou si zpříjemnil den jediný muž startovního pole, tím byl Bohumil Prchal s Bellou, v čase 80,10s a 3 trestnými body.

Nutno však ještě vypíchnout výsledek šesté dvojice v pořadí. Tou byla Tereza Syrová s Ipanimou-B, časem 66,26s se nejvíce přiblížily limitovanému času 66s, kdy odchylka byla pouhých +0,26s, bohužel smolná chybka je posunula až na pozici, právě za Bohumila Prchala.

O seriálové body však nepřišla, neboť pouze tři jezdkyně, kvalifikované do seriálu, byly účastny soutěže této obtížnosti.
První byla vítězná jezdkyně Nelly Kořínková (13), šestou Tereza Syrová (14) a sedmou pozici obsadila Lenka Šafránková (18), v sedle klisny Jill.

V neposlední řadě velké poděkování patří i společnosti VVS, která s námi spolupracuje již 3. jezdeckou sezonu a bez které si již náš seriál nedokážeme představit. Díky našemu projektu jste měli možnost otestovat a vyzkoušet výrobky značky PREMIN.

Aktuální nabídku naleznete na webových stránkách, pro případnou cenovou nabídku kontaktujte paní:
Olgu Jehličkovou – zookonzultantka (tel: 775 755 176)