Finálové kolo Peta Cupu 2022


Přehled a bližší informace pro závěrečné finálové kolo Peta Cupu 2022

Finálové kolo proběhne jako samostatná akce subjektu Jezdecký klub Peta.cz, za spolupráce s Jezdeckou stájí Jitravský Dvorec.


V jitravském areálu bude probíhat poslední (čili čtvrté) kolo v rámci seriálu, po vyhodnocení výsledků se rovnou přistoupí k vyhlášení celkových výsledků, za všechna 4 kola, a následné dekorování a ocenění jezdců a jejich čtyřnohých parťáků.

V průběhu závodního dne proběhnou veškeré soutěže jako otevřené, čili i pro jezdce, kteří nesplňují podmínky kvalifikace do seriálu
(tzn. být narozeni v letech 2004-2014). Jedinou podmínkou tak zůstává pouze platné členství u ČJF (jezdecká licence či uhrazení členského příspěvku čjf). Dekorování jednotlivých soutěží proběhnou v rámci celého startovního pole.

Na programu bude:

1. soutěž: Ukázka jezdecké dovednosti                                                  (možnost účasti s vodičem, i bez, křížky do 40 cm)
2. soutěž: Cena papírnictví McPen                                                          (dvoufázové skákání 50/60 cm)
3. soutěž: Cena pod patronátem TýnaN Photography                          (dvoufázové skákání 60/70 cm)
4. soutěž: Cena firmy Úprava koňského chrupu Kateřina Mezerová    (limit, do 80 cm)
5. soutěž: Cena společnosti PREMIN VVS                                             (limit, do 90 cm)

A to není rozhodně vše!

Obrovské díky patří i dalším sponzorům a partnerům tohoto seriálu.
Rozhodně nelze opomenout na úžasné:

CZ ARTS s úžasnou Romanou Nagyovou, která se i letos postarala o nádherné trofeje a nové logo celého seriálu
BOOH – božské v čele s Janou Hermanovou, která pro účastníky i letos připravila božské ohlávky, z její originální výroby
KRMIVA ECOFEED, v loňském roce vzniklá úspěšná společnost, se kterou je vždy příjemná spolupráce s možností rozvozů
KAMÍR a Co spol. s r.o., kterým jsme i letos zneužili jejich závodní balíčky (a letos jsem mile překvapená, jak se opět zhojnil obsah)
Mlsám makronky, letošní nováček ve spolupráci, který si připravil voucher na 12ks makronek pro nejmladšího účastníka seriálu, plus jeden             poukaz bude součástí speciální ceny, pro „random start dne“
Druhá šance, koňský útulek pro ex dostihové koně
– Lucii Čubanové, která jako každý ročník připravila naprosto nepřekonatelné floty pro finálové vyhlášení
(není to každý rok jen „ohraná fráze“, ale Lucka se opravdu rok od roku překonává a tak je rozhodně na co se těšit)

Dále obrovský dík patří Veronice Prokešové a Janě Kořínkové, Martinu Svobodovi, Kristině Maryskové Kovářové, Veronice Vágnerové, Zuzaně Votrubcové Krétové, Martině Rýznerové, Marcele Kocourkové a dalším, za poskytnutou či přislíbenou pomoc. Jste úžasní!

I letos budeme losovat jednoho Šťastlivce, který od nás obdrží speciální cenu.
Los proběhne ze všech startů dne, bez ohledu na výsledek, prostřednictvím random aplikace, která vybere náhodné číslo startu.

 

4. finálové kolo + vyhlášení celkových výsledků

11.9.2022 JS Jítravský Dvorec, adresa: Jítrava 5, 463 53 Rynoltice

Propozice i přihlášky naleznete zde
(otevře se kalendář JIS v novém okně prohlížeče)

 

V tomto kole bude počet „dobrých bodů“, které bude možné v rámci 4. kola získat, zdvojnásoben! Bude tedy zde vysoká šance pro jezdce, kterým se dosud příliš nedařilo, zaútočit na nejvyšší příčky či naopak potvrdit své průběžné pořadí v celkových výsledcích.

Celkové výsledky budou součtem získaných bodů za všechna 4 kola seriálu, čili 3 kola předchozí + 1 závěrečné kolo za dvojnásobek.

Po skončení všech rámcových soutěží dne proběhne vyhlášení celkových vítězů a umístěných (dekorování se bude účastnit celá TOP 6, v každé kategorii zvlášť). Začneme kategorií nejmladších účastníků na pony, následovat bude kategorie II, III, IV a doplňková kategorie Oldies Ride 2022.

Ano, je to tak! V rámci seriálu nebude chybět ani doplňková kategorie (19+) OLDIES RIDE 2022.
Pro tuto kategorii platí totožná pravidla i bodové hodnocení, jedná se však o zcela oddělenou, samostatnou skupinu jezdců.
Zde je rovněž otevřena možnost účasti v jakékoliv soutěži, od křížků do 40 cm, až po soutěž stupně 90 cm.
V rámci soutěží dne bude možné rovněž získávat dvojnásobné body, do celkového hodnocení, v oddělené kategorie pro jezdce nad 19 let.


DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ:

Vítězem či dalšími umístěnými v rámci celého seriálu se mohou stát pouze ti jezdci, kteří se osobně dostaví na finálové kolo do Rynoltic. Pakliže jezdec na dekorované pozici nebude přítomen, nahradí tuto pozici po něm následující jezdec celkového pořadí. Chápeme možnou neúčast v soutěžích ze zdravotních důvodů, ať už se týká jezdce či koně, a proto dáváme možnost vedoucím jezdcům, aby se prezentovali na věži rozhodčích v den závodů – alespoň jako „diváci“, že osobně přítomni jsou, i když bez koňských parťáků.
V takovém případě dekorováni budou.

V případě rovnosti bodů, v celkových výsledcích, rozhoduje vyšší bodový zisk ve finálovém kole. Pakliže by byl i bodový zisk finálového kola totožný, rozhoduje počet trestných bodů. Pakliže by ani tak nebylo možné určení vítěze, vyhrávají oba jezdci.

Na ceny a floty nevzniká právní nárok, pořadatel seriálu si vyhrazuje právo změny.

Počet dekorovaných účastníků finále bude min 25% ze všech startujících. Pro prvních 6 umístěných jezdců celkového vyhodnocení budou připraveny věcné ceny a floty. Počet dekorovaných účastníků koňmo, bude max 6.
Další umístění budou, v rámci bezpečnosti, dekorováni pod věží bez koně.

Čestné kolečko si v případě zájmu mohou odběhnout všichni dekorovaní, i ti bez koně 🙂

Prosíme účastníky finálového kola (a následného dekorování), nechť si připraví s sebou náhradní oblečení 🙂


Těšíme se na Vás!

Napsat komentář